گل ختمی, مسکن طبیعی

گل ختمی, مسکن طبیعی

گ ختمی,یه فنجان مسکن طبیعی

گل ختمی در بسیاری از کشورها به عنوان داروی گیاهی شناخته شده است. این گیاه بومی اروپا، آفریقا و آسیا بوده و حتی اکثر مردم آن از این گیاه برای طعم دادن به غذا استفاده می کنند.


گل ختمی رنگ های متنوعی از سفید، قرمز و بنفش داشته و ریشه و برگ های آنان نیز خواص فراوانی دارد.

چای این گل از قدیم به عنوان تسکین دهنده درد، ملین و ادرارآور شناخته شده که تأثیر بسزایی در بهبود اختلالات گوارشی دارد. تانین، فنولیک اسید، فلاونوئید و روغن های فرار چای گل ختمی، التهاب دهان، التهاب ریه و سرفه های مزمن را در دوران سرماخوردگی بهبود می بخشد و کمک زیادی به درمان آسم می کند.


اغلب اختلالات هضمی مانند کولیت، التهاب معده و زخم آن با استفاده از مصرف روزانه دم کرده گل ختمی برطرف می شود.

این چای که از مخلوط مقداری برگ و گل ختمی در یک فنجان آب جوش و دم کردن آن برای ۷ تا ۱۰ دقیقه تهیه می شود، سنگ کلیه را دفع می کند و تأثیر بسزایی در درمان عفونت کلیه و مجاری ادراری دارد.مخلوط ۲۵ گرم ریشه گل ختمی در یک لیتر آب و جوشاندن آن نیز نوع دیگری چای است که خواص ذکر شده فوق را داشته و علاوه بر این ریفلاکس معده به مری را بهبود می بخشد.

منبع : روزنامه ایران

گل ختمی, خواص گل ختمی,خواص درمانی گل ختمی, گل ختمی یک فنجان مسکن طبیعی, رنگ گل ختمی, گ ختمی مسکن قوی, چای گل ختمی, بم کرده گل ختمی, برگ و گل ختمی, دارو های گیاهی, خواص گیاهان, خواص سبزیجات, خواص گیاهان و سبزیجات, تسکین دهنده درد, دارویی ملین, ادرارآور, بهبود اختلالات گوارشی, درمان آسم, التهاب معده, زخم معده, سنگ کلیه, ریفلاکس معده گل ختمی, خواص گل ختمی,خواص درمانی گل ختمی, گل ختمی یک فنجان مسکن طبیعی, رنگ گل ختمی, گ ختمی مسکن قوی, چای گل ختمی, بم کرده گل ختمی, برگ و گل ختمی, دارو های گیاهی, خواص گیاهان, خواص سبزیجات, خواص گیاهان و سبزیجات, تسکین دهنده درد, دارویی ملین, ادرارآور, بهبود اختلالات گوارشی, درمان آسم, التهاب معده, زخم معده, سنگ کلیه, ریفلاکس معده
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه