“قطع کامل واردات بنزین به کشور در شرایط فعلی امکان پذیر نیست”

“قطع کامل واردات بنزین به کشور در شرایط فعلی امکان پذیر نیست”

sokht[WwW.Kamyab.IR]

 

سید مهدی موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برگزاری جشن خودکفایی بنزین در کشور گفت: با توجه به مصرف کنونی بنزین در کشور به طور قطع نمی‌توان انتظار قطع کامل واردات این محصول را داشت، چراکه نیازهای آینده ما در کشور بیش از این خواهد بود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پالایشگاه شازند یکی از بهترین پالایشگاه‌های موجود در کشور است، افزود: این پالایشگاه ظرفیت تولید بنزین با کیفیت را دارا بوده و با نگاه به مقوله صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی می‌توان از توانمندی موجود این پالایشگاه استفاده حداکثری کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تنگ‌تر شدن عرصه تحریم‌های بین‌المللی بر صنایع نفت و گاز کشور، پروژه‌های جدید افزایش تولید بنزین و طرح توسعه پالایشگاه‌ها در کشور می‌تواند امری مثبت و سازنده تلقی شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قطع واردات بنزین در شرایط کنونی امکان پذیر نیست و مصرف کنونی را کفایت نخواهد کرد، تصریح کرد: در شرایط فعلی با قطع کامل واردات بنزین به کشور، به نظر می‌رسد حمل و نقل به طور جدی زیان خواهد دید، چراکه تولید بنزین در کشورمان کفایت مصرف کننده را نخواهد کرد.

گفتنی است پالایشگاه نفت شازند با ظرفیت روزانه ۵/۸ میلیون لیتر به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد بنزین‌سازی جهان آماده افتتاح بوده و تا چند روز آینده با حضور رئیس‌جمهور جشن خودکفایی بنزین در کشور برگزار خواهد شد؛ در همین رابطه رشید سیدیان، مجری طرح توسعه پالایشگاه شازند از بهره برداری و راه اندازی این پالایشگاه خبر داده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه