طنز؛ 5 هزار می‌گیرم، 8 میلیارد خالی می‌کنم!

طنز؛ 5 هزار می‌گیرم، 8 میلیارد خالی می‌کنم!
طنز,طنز روز,طنز جالب

طنز,طنز؛ 5 هزار می‌گیرم، 8 میلیارد خالی می‌کنم، فرماندار بهبهان واژگونی خودرو نیسان حامل کیسه‌های پول به ارزش هشت‌میلیاردتومان وجه نقد را در جاده بهبهان تکذیب کرد و گفت این خبر شایعه است. البته ما نفهمیدیم فرماندار مذکور دقیقا چی را تکذیب کرد. واژگونی نیسان؟ خود نیسان؟ کیسه‌های پول؟ یا مبلغ هشت‌میلیاردتومان؟ یا اساسا خود جاده؟ یا کلهم منطقه‌ای به نام بهبهان تکذیب شده است؟ ما نمی‌دانیم.

نظر کارشناس: ببخشید نظر شما درباره حمل هشت‌میلیاردتومان پول نقد در یک نیسان چیست؟
- اینکه چیزی نیست. ما سه‌سال پیش مقادیری طلا و دلار را دیدیم که توی تریلی در مرز ترکیه جا داده بودند.

نظر آمبولانس‌چی:  تجربه به ما ثابت کرده که گاهی چیزهایی را که تکذیب می‌کنند بعد تایید می‌شود. مثل‌ گران‌شدن برخی چیزها. اول می‌گویند مثلا نان ٢٠٠‌تومانی شده هزارتومان. مردم می‌گویند وای وای‌وای‌ای‌وای از دست شماها... این چه وضعی‌ست؟ ما از کجا بیاوریم؟ بعد یک‌هفته نان می‌شود ٦٠٠تومان. مردم می‌گویند خدا پدرشان را بیامرزد. ٦٠٠تومان که چیزی نیست. هزارتومان زیاد بود. حالا هم همین‌طوری است. اول شایعه می‌شود هشت‌میلیاردتومان پول نقد در یک نیسان. مردم هم می‌نشینند و حساب می‌کنند هشت‌میلیاردتومان پول نقد در نیسان جا نمی‌شود و باید از یک وانت هم استفاده کرد. بعد که خبر رسمی می‌گوید اینقدر پول جابه‌جا نشده و مثلا پنج‌میلیاردتومان پول نقد بوده، مردم چی می‌گویند؟ می‌گویند آهان... ما که گفتیم جا نمی‌شود. از اولش معلوم بود.

استراتژی: یک راه اینکه مردم به چیزی که هست نگاه نکنند و یک‌چیز دیگر را ببینند تا چشم‌شان به چیزی که دارند نگاه می‌کنند عادت ‌کند و دیگر قضیه به نظرشان بزرگ نیاید.

نظر کارگری: اگر به شما یک نیسان بدهند که توش هشت‌میلیاردتومان پول نقد باشد چی‌کار می‌کنید؟

- هیچی. پنج‌هزارتومان می‌گیرم خالیش می‌کنم.

بیانیه اتحادیه نیسان‌داران: به همین مناسبت نیسان‌های توی جاده و خیابان گفتند کلاس کاری ما بالا رفته است پس ما به‌صورت نمادین یک‌روز به دیگران راه می‌دهیم و می‌گذاریم سبقت بگیرند.

منبع : sharghdaily.ir
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه