روش هایی برای پس انداز

راه های پس انداز

امنیت مالی یکی از مهمترین مسائلی است که در دوران بازنشستگی با آن مواجه می شوید، پس از حالا باید برای آن برنامه ریزی کنید.

ابتدای هر سال به خودتان قول می‌دهید که پول بیشتری پس انداز کنید؛ اما وقتی انتهای سال می‌رسد می‌بینید که یک ریال هم پس انداز نکرده‌اید! شروع یک برنامه عاقلانه برای پس انداز می‌تواند راه حل خوبی برای شما باشد. امنیت مالی با پس انداز تأمین می شود.

تنها شما نیستید که این مشکل را دارید. طبق مطالعه اخیر مرکز تحقیق دانشگاه بوستان در زمینه دوران بازنشستگی، ۴۳ درصد از تمامی خانوار‌های شاغل به اندازه‌ای پس انداز نمی‌کنند که راحتی و آسایش خاطر دوران بازنشستگیشان را تضمین کند. افراد، به ویژه خانم‌ها، نیاز به یک شبکه امنیت مالی دارند؛ زیرا خانم‌ها وقتی پا به سن می‌گذارند، بیشتر از آقایان دچار فقر می‌شوند که این مساله به دلیل شکاف جنسیتی (درآمد پایین‌تر خانم‌ها نسبت به آقایان) و نقش آن‌ها در جامعه است (معمولاً این خانم‌ها هستند که کارشان را به خاطر بزرگ کردن بچه‌ها و مواظبت از اعضای مسن خانواده به تعویق می‌اندازند).
همه خانم‌ها باید بدانند که مواظبت از دیگران یعنی اول مواظبت از خودتان. هیچ راه بهتری برای این کار وجود ندارد، جز اینکه مطمئن باشید به اندازه کافی پول دارید که یک عمر دوام داشته باشد. مهم نیست که چند سال سن دارید، هرگز برای پرداختن به امور مالیتان دیر نیست. چگونه شروع کنیم:

  • هدفی برای پس انداز داشته باشید: برای این کار ببینید که پولتان صرف چه چیزی می‌شود. یک دفتر یادادشت برای یک ماه بردارید و تمام خرید‌‌هایتان را بنویسید. در پایان ماه ببینید از کدام خرید‌ها می‌توانید صرف نظر کنید. سپس هدفی را برای خودتان قرار دهید که باعث شود کمی پس انداز کنید، اما نه آنقدر که مجبور شوید با خوردن نودل و زندگی فقیرانه امورتان را بگذرانید.
  • ببینید که پولتان را صرف چه چیزی باید بکنید. یک برنامه بازنشستگی بدون مالیات (مانند تامین اجتماعی – بیمه کار) به شما اجازه می‌دهد پولتان را بین سرمایه گذاری‌های مختلف توزیع کنید و امنیت بیشتری به آن ببخشید. به علاوه از آنجایی که زود برداشت کردن پولتان مشمول جریمه خواهد شد، انگیزه کمتری برای صرف پولتان برای چیزهای غیر ضروری خواهید داشت.
  • به طور خودکار پس انداز کنید تا امنیت مالی با پس انداز داشته باشید. از مدیر مالی محل کارتان بخواهید از هر چک حقوقتان مقدار مشخصی را کم کند و آن را به حساب بازنشستگی یا حساب پس اندازتان اضافه کند. اگر کارفرمای شما برنامه بازنشستگی (یا انتقال خودکار) ارائه نمی‌دهد، از بانکتان بخواهید که هر ماه درتاریخ مشخصی پول را از حساب جاری شما به ��ساب سپرده‌تان منتقل کند.
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه