خیانت عاطفی

خیانت عاطفی

گاهی ارتباط بین همکاران زن و مرد در محیط کار شکل دیگری به خود می‌گیرد. با وجود رعایت حریم‌های شخصی، به دلیل زمان طولانی که افراد در بهترین ساعات روز با هم می‌گذرانند ممکن است صمیمیتی خارج از عرف ایجاد شود که گاهی سبب وابستگی عاطفی هم می‌شود.

زن و مردی را در نظر بگیرید که در محل کار حدود 9 ساعت در روز را با هم سپری می‌کنند، آن‌ها هر روز صبح برای هم قهوه آماده می‌کنند و گفتگوهای‌شان‌ صمیمی‌تر و خصوصی‌تر می‌شود. زن حتی در مورد مسائلی که با همسرش صحبت نمی‌کند با او حرف می‌زند، از جمله زندگی مشترکش، زیرا در ازدواجش احساس شکست می‌کند. کم کم مرد نیز به او نزدیک تر می‌شود و این رابطه عاطفی پر رنگ تر می‌شود.

آیا زن در حال خیانت است؟ سالتز، پروفسور روان‌پزشکی دانشکده پزشکی ویل پاسخ می‌دهد: «احتمال دارد»! 
 «بسیاری از ما از این امور احساسی به سوی امور جنسی حرکت می‌کنیم؛ اگر این‌طور نباشد، پس به آسانی می‌توانیم به خودتان بگویید که کار نادرستی انجام نمی‌دهیم». 
اما مشکل تنها مسائل جنسی نیست! مشکلی که او می‌گوید ممکن است به وقوع بپیوندد این است که دلبستگی عاطفی به فرد دیگر می‌تواند ازدواج فرد را تحت تأثیر قرار دهد. این مسئله در نهایت به یکی از این تبعات دردناک منجر می‌شود: ازدواج‌تان پایان می‌یابد یا باید فردی که به آن دل‌بسته شده‌اید را کنار بگذارید. 
اغلب افرادی که وارد امور عاطفی با فرد دیگر از جنس مخالف می‌شوند، وقتی در خانه‌اند احساس کمبود می‌کنند. «احساس خوبی است که درک کنید فهمیده می‌شوید و برای فرد مقابل مطلوب هستید.» 
برای برخی زوجین - یشتر زنان - کشف رابطه عاطفی می‌تواند حتی بدتر از خیانت جنسی باشد. هرکسی می‌داند که یک عمل جنسی لزومی به عاطفه یا صمیمیت بین دو فرد نیاز ندارد. در حالی که یک رابطه عاطفی بیشتر می‌تواند به عشق یا دوست داشتن مربوط باشد. برخی از این روابط عاطفی می‌تواند منجر به طلاق و از هم پاشیدگی زندگی مشترک شود.
خیانت عاطفی
پرچم‌های قرمز که نشان می‌دهند شما وارد یک رابطه عاطفی شده‌اید: 
  • شما انرژی هیجانی زیادی را صرف فرد می‌کنید. در نهایت شما چیزهایی را با آن فرد به اشتراک می‌گذارید که حتی به همسرتان نمی‌گویید. رؤیاها و آرزوها و چیزهایی که درواقع شما رابه زوج‌تان ارتباط می‌دهد. 
  • شما برای آن فرد لباس خاص پوشیده و خود را می‌آرایید. 
  • شما به دنبال راه‌هایی می‌گردانید تا باهم وقت صرف کنید و این زمان‌ها برای‌تان مهم می‌شوند. 
  • اگر زوج‌تان شما را باهم ببیند، احساس گناه می‌کنید. شما کارهایی انجام می‌دهید و چیزهایی می‌گویید که هرگز مقابل همسرتان نمی‌توانید بگویید. 
  • شما احساسات‌تان را از نارضایتی زناشویی با او در میان می‌گذارید. 
  • شما کارهایی که با فرد مقابل انجام می‌دهید را برای مدت زمانی طولانی راز نگه می‌دارید (ازجمله ایمیل زدن، تماس گرفتن یا فرستادن پیام کوتاه) 
  • شما نسبت به جنبه عاطفی رابطه‌تان احساس وابستگی می‌کنید. 
متوقف کردن این امور می‌تواند کار سختی باشد. اما برای اینکه به زندگی زناشویی‌تان یک شانس بدهید، باید از هم اکنون آن‌ها را متوقف کنید. فکر نمی‌کنیم یک راه وجود داشته باشد. این یک شیب بسیار لیز است. اگر این فرد، فردی است که نمی‌توانید از او اجتناب کنید، مستقیم با او صحبت کنید. به او بگویید: من نیاز دارم این کار را انجام ندهم. 
قدم بعدی‌تان این است: مشخص کنید که چه چیز باعث می‌شود با فرد دیگر ارتباط برقرار کنید؟ درمان دردهای‌تان یا بازسازی اعتماد زمانی که همسرتان بی‌وفایی کرده است؟ 
یکی از وظایف ضروری همسران برای گذشت از بحران خیانت عاطفی، این است که هر دو با هم ریشه آن را کشف کنند. چرا این خیانت اتفاق افتاد؟ این خیانت در مورد من، تو و ما به عنوان یک زوج چه می‌گوید؟ بهتر است در مورد آن صحبت کنید و تعارضی که دارید را با همسرتان در میان بگذارید، تا اینکه مخفیانه آن رابه فرد دیگری بگویید. 
به جای بازی سرزنش کردن، سعی کنید عوامل مؤثر در خیانت را در هر دوطرف کشف کنید. 
اگر می‌خواهید زندگی زناشویی‌تان را نجات دهید، هر قدر زودتر با مشکلات برخورد کنید بهتر است. و هر قدر هم زودتر چیزی که به خیانت منجر شده است را کشف کنید، بسیار بهتر خواهد بود.
با دانستن و البته به کار گیری نکاتی ظریف اما مهم و اساسی زندگی مشترک خود را از هرگونه آسیب حفظ کنید. 
انجام برخی کار‌ها و رفتارهای بد باعث آسیب رابطه زناشویی می‌شود، در این مورد بیشتر بدانید.
روش های بهبود رابطه با همسرتان به شما در حل مسایل کوچک زندگی زناشویی کمک می‌کند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه