تفکری برای پیشرفت مداوم

پیشرفت مداوم

با اصلاح طرز تفکرتان می توانید به طور مداوم در زندگی پیشرفت کنید.

بهترین باشید: کلید تفکر برای پیشرفت مداوم

برای بهتر شدن سبک زندگی و همین طور بهینه سازی زندگی‎تان باید طرز تفکرتان به سمت و سوی پیشرفت مداوم معطوف باشد. شما باید به زمینه‎های مختلف زندگی‎تان نگاه کنید و از خودتان بپرسید: چگونه می‎توانم در این زمینه بهتر شوم؟ شما باید باور داشته باشید که می‎توانید بهتر شوید و تمایل داشته باشید که در جهت بهتر شدن دست به اقدام بزنید.

زمانی که شما این طرز تفکر را پیدا کردید، دریچه‎ای از ایده‎ها را به سمت خود باز می‎کنید. برای نمونه زمانی که شما به ماشین قرمز فکر می‎کنید متوجه می‎شوید که ماشین‎های قرمز بیشتری را نسبت به مواقع دیگر در خیابان مشاهده می‎کنید. اگر فکرتان را به پیشرفت کردن نیز معطوف کنید ایده‎ها و فرصت‎های بیشتری را نسبت به مواقع دیگر خواهید دید. تفکر مثبت را بخوانید.

1- الگوی خود را پیدا کنید

برای بهبود جنبه خاصی از خودتان باید حداقل یک الگو در آن زمینه به‎خصوص داشته باشید. این الگو باید فردی باشد که در حال حاضر ویژگی‎هایی را که دوست دارید، دارد. چرا به الگو نیاز دارید؟ زیرا داشتن ایده‎ای عینی بسیار بهتر از داشتن ایده‎ای انتزاعی است. به احتمال زیاد داشتن الگو به شما انگیزه می دهد، زیرا شما می‎دانید در حال حاضر فردی به ویژگی‎های دلخواه‎تان رسیده است.

2- ایده‎های‎تان را یادداشت کنید

هر زمان موردی را مشاهده کردید که می‎تواند جنبه‎ای از زندگی‎تان را بهبود ببخشد یا این‎که به شما یاد بدهد چگونه جنبه‎ای از زندگی‎تان را بهبود ببخشید، فراموش نکنید که آن را یادداشت کنید. حداقل 3 دلیل برای اهمیت یادداشت کردن ایده‎ها وجود دارد:

  • ایده را فراموش نمی‎کنید.
  • به جای اینکه ذهن‎تان را برای به یاد آوردن به کار بگیرید آن‎را در جهت تفکر خلاق به کار می‎گیرید.
  • ایده‎های مختلف با هم همپوشانی می‎کنند و ایده‎های نو خلق می‎شوند.

3- آنچه را که باید اجرا کنید الویت بندی کنید

داشتن ایده‎ها یک چیز است و اجرای آن‎ها چیز دیگر. واقعیت این است که در نهایت شما نمی‎توانید همه ایده‎ها را اجرا و پیاده سازی کنید. ظرفیت شما محدود است، بنابراین باید آنچه را که می‎خواهید به مرحله اجرا در بیاورید الویت بندی کنید. برای اینکه بتوانید به خوبی کارها را الویت بندی کنید باید تفکر روشنی در مورد زندگی‎تان داشته باشید. به همین دلیل، وقت گذاشتن برای شفاف کردن جنبه‎های مختلف زندگی در ذهن‎تان بسیار مهم است.

4- تغییرات تدریجی ایجاد کنید

نه تن��ا باید در انتخاب ایده‎ها برای اجرا دقت کنید، بلکه باید پیاده سازی آن‎ها را نیز به تدریج انجام دهید. با فشار دست به عمل نزنید، چون این تلاش‎های شدید و پر فشار دوام چندانی نخواهند داشت. کارهای‎تان را مرحله به مرحله و تدریجی انجام دهید. برای نمونه اگر در حال حاضر به ورزش کردن عادت ندارید، کارتان را با یک برنامه ساده شروع کنید. مهم این‎است که بتوانید در اجرای همان برنامه ساده با ثبات باشید و آن را رها نکنید.
ساده است؛ اما داشتن این طرز تفکر می‎تواند رشد فردی شما را بهبود ببخشد. شما در آینده به گذشته‎تان می‎نگرید و متوجه می‎شوید که با این طرز تفکر تا حد زیادی رشد کرده‎اید. حال چه فکر می‎کنید؛ چگونه می‎خواهید زندگی‎تان را بهبود ببخشید؟ 

آلبومروحی سالم داشته باشیمرا بخوانید تا با سلامت روان و آرامش راه را برای پیشرفت خود هموار کنید.

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه