بهترین مزایای شغلی شرکت‌ های مختلف

بهترین مزایای شغلی دنیا

نارضایتی شغلی منجر به تنشهای مضری می‌شود که اثر منفی بر بازده کاری دارد. با آگاهی از حقوقتان، زندگی بهتری داشته باشید.

ما در جهانی معتاد به کار زندگی می‌کنیم که داشتن عملکرد بالا جزء فرهنگ مردم شده است. برای درک این مطلب فقط لازم است نگاهی به آمار آمریکا بیاندازید: آمریکایی‌ها به طور میانگین ۴۷ ساعت در هفته کار می‌کنند؛ آن هم با این‌ که فقط  ۲ هفته در سال مرخصی دارند. این میزان مرخصی کمتر از تمام کشورهای پیشرفته دنیا است. به هر طرف که نگاه کنید، این ساعات طولانی کار را می‌بینید. استرس جزولاینفک زندگی شده است، تعادل کار و زندگی هرچیزی است، غیر از آن چیزی که باید باشد و بسیاری از مردم احساس می‌کنند که از پا درآمده‌اند. این احساس غرق شدگی منجر به مرخصی‌های استعلاجی بیشتر، بازدهی بسیار پایین و (درست حدس زدید) استرس بیشتر می‌شود.

اما ظاهراً روزهای پذیرش کورکورانه چنین هنجارهایی رو به پایان است. کارمندان با این استدلال که زندگی بسیار کوتاه‌تر از آن است که بتوان نارضایتی‌های روزانه را تحمل کرد، تقاضاهای بیشتری از رٶسای خود دارند و تمایل دارند مواردی را که برای رضایت از شغل‌شان نیاز دارند، به گوش مسئولین برسانند و حتی بهتر اینکه تمامی شرکت‌های آمریکایی که تحت مالکیت دولت نیستند، واقعاً دارند به خواسته‌هایشان گوش می‌دهد. شرکت‌های پیشگام که به جذب نیروهای جدید و نگه داشتن کارمندان با استعداد و باهوش تمایل دارند، دامنه وسیعی از مزایا و برنامه‌های ابتکاری را خلق کرده‌اند. برخی از بهترین مزایایی که دیده‌ شده‌ است، شامل موارد زیر می‌شود:

گوگل:بهترین مزایای شغلی شرکت‌ های مختلف - تصویر 2

انتشارات وُِرک‌مَن (Workman Publishing):بهترین مزایای شغلی شرکت‌ های مختلف - تصویر 3

 در انتشارات وُِرک‌مَن (Workman Publishing)، کارکنان می‌توانند بعد از ظهر چرت بزنند (تشک یوگا و چشم‌بند برای‌شان فراهم کرده‌اند.)

پاتاگُنیا (Patagonia):بهترین مزایای شغلی شرکت‌ های مختلف - تصویر 4

کمپانی لباس پاتاگُنیا (Patagonia) این امکان را برای کارمندان فراهم می‌کند که استراحتی در محیط بیرون داشته باشند (حتی انباری برای قرار دادن تخته‌های موج‌سواری تهیه کرده‌اند).

کمپانی نتفلیکس و آی.بی.اِم (Netflix and IBM):بهترین مزایای شغلی شرکت‌ های مختلف - تصویر 5

کمپانی نتفلیکس و آی.بی.اِم (Netflix and IBM)، هیچ روزی را برای مرخصی تعیین نکرده است. استیو سِواسی (Steve Swasey)، معاون روابط عمومی این شرکت می‌گوید: «اگر بزرگسالانی استخدام ‌کنید که رفتار بالغی دارند، به الزاماتی مثل کد لباس و سیاست‌های مربوط به مرخصی نیازی ندارید. شرکت نتفلیکس با اطمینان از اینکه کارکنان شرکت از این سیستم سوءاستفاده نخواهند کرد، حتی تعداد روزهایی را که در اداره نیستند، پی گیری نمی‌کند.

شرکت بست بای (Best Buy):بهترین مزایای شغلی شرکت‌ های مختلف - تصویر 6

شرکت بست بای (Best Buy) برنامه‌ای دارد که با آن می‌توانید خودتان ساعت کاری‌تان را تعیین کنید، این برنامه بعد از افزایش ناگهانی استعفا و مشکلات مربوط به استرس در سال ۲۰۰۲، طراحی شد. طبق اظهارات جان لارسون، سخنگوی این طرح، بعد از اجرای برنامه، قدرت تولید به طور میانگین ۴۱ درصد افزایش یافته است. تلاش این سیستم که آر.اُ.دبلیو.ای ((ROWE(Results Only Work Environment) نام دارد، بر چیدن «حضور گرایی» (presenteeism) است؛ حضور گرایی یعنی اینکه کارمندان تمام روز در شرکت حضور دارند اما کار زیادی انجام نمی‌دهند. لارسون می‌گوید: «با این سیستم درصورتی‌که تا ساعت ۴ کارتان را تمام کنید، می‌توانید از زمان باقی‌مانده هر طور که دوست دارید استفاده کنید. می‌توانید به خانه بازگشته و در کنار بچه‌‌های‌تان باشید یا برای ارتقای شغلی‌تان به کلاس بروید. کاملاً به میل خودتان بستگی دارد.»

عوامل مختلفی منجر به آغاز عصر جدید روشنگری در شرکت‌ها شده است. اما اصلی‌ترین عامل این تغییر خانم‌ها هستند- حتی اگر دلیل آن فقط زیادتر شدن کارمندانی باشد که به شرکت‌ها می‌آیند، در آنجا می‌مانند و به خانه بازمی‌گردند!

از فهرست ۱۰۰ شرکت بر‌تر 2007 که توسط موسسه «مادران شاغل» ارائه شد، ۸۰ شرکت تمهیدات انعطاف‌پذیری را در برنامه مزایای شغلی‌شان گنجانده‌ بودند. همه ۱۰ شرکت بر‌تر، حداقل ۱ هفته مرخصی با حقوق مربوط به پدر شدن (علاوه بر مرخصی زایمان بانوان) ارائه می‌دهند و دو شرکت مک ‌گرو هیل (McGrawHill Companies) و پرایس‌واترهَوس‌کوپرز (PricewaterhouseCoopers)، در این مورد ۳ هفته مرخصی ارائه می‌دهند.

سیلویا آن هولت (Sylvia Ann Hewlett)، رئیس مرکز سیاست کار-زندگی (Work-Life Policy) می‌گوید: «در این شیوه، کارمندان اثرگذاری بیشتری بر زمان و نحوه کارشان دارند. وقتی مردم بتوانند طبق میل‌شان کار کنند، کارآمد‌تر و راضی‌تر می‌شوند و وفاداری آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت». ترکیب تفکرات جدید و ایده‌های درحال تکامل، محل کار را واقعاً تغییر می‌دهد و همه چیز به سمت آینده‌ای درخشان‌تر - و انعطاف‌پذیرتر- سوق داده می‌شود. به عقیده هولت «ما به روش بهتری برای کار کردن دست خواهیم یافت.»

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه