اهمیت رابطه پدر و دختر

اهمیت رابطه پدر و دختر

پدر از ابتدای دوران کودکی تا نوجوانی، یکی از پر نفوذ‌ترین افراد در زندگی دختر است. پدر تاثیر بزرگی در زندگی دخترش دارد، چرا که می‌تواند دختر کوچکش را یک زن با اعتماد به نفس و قوی تربیت کند.

پدرانی که روی دختر خود نفوذ دارند می‌توانند بر عزت نفس او، تصویر ذهنی‌اش، اعتماد به نفس و نظر او راجع به مردان اثر مهمی بگذارند. چگونه یک پدر می‌تواند سرمشقی برای دخترش باشد، حتی اگر با دیدگاه‌های زندگی او متفاوت است؟

مایکل آستین، استادیار فلسفه می‌گوید: آن چه در رابطه پدر و دختر مهم است، این است که پدر به دنبال یک زندگی صادقانه به دور از ریا و صحبت درباره کمبودهای خود است. این موجب می‌شود تا دختر واقع‌بین باشد و در زندگی مثبت فکر کند. پدر باید تلاش کند تا یک الگوی خوب در زندگی برای دخترش باشد تا زمانی که او نیز با مسائل زندگی روبه‌رو می‌شود، بتواند مانند پدرش مثبت رفتار کند.

پدر و دختر: از نوزادی تا کودک نوپا

امروزه این فرهنگ جا افتاده است که پدر نیز در مراقبت و نگهداری از کودک کمک کند. پدران از روز اول به کارهایی مانند تعویض پوشک، حمام دادن، خواباندن کودک و آرام کردن او مشغول می‌شوند. این حضور و تلاش، آغاز یک رابطه بسیار مهم است. پدر باید زمانی را به نوزاد دختر خود اختصاص دهد و نیازهای فیزیکی او را برآورده کند. به این صورت به مادر او نیز کمک می‌کند. پس از آن که نوزاد رشد کرد و وارد دوره نوپایی شد، خیلی مهم است که پدر با او بازی کند. پدر باید به طور نشسته روی زمین در شرایطی که با کودک خود هم سطح باشد با او بازی کند.

در رابطه با بهبود رابطه نوزاد و پدر بیشتر بدانید.

اصول تربیتی؛ از نوزاد تا نوجوان را نیز در این رابطه بخوانید.

اهمیت رابطه پدر و دختر

پدر و دختر: از سن 10 سالگی تا نوجوانی

دوران 10 تا 12 سالگی یک دختر زمانی است که هورمون‌ها بلوغ او شروع به ترشح می‌کنند؛ این زمانی است که یک دختر کناره‌گیر و منزوی می‌شود. هنگامی که دختری در این سن در خانه است باید پدر سعی کند تا یک رابطه مورد اعتماد را با دختر داشته باشد. باید ارتباط طوری باشد که دختر بتواند درباره اتفاقات زندگی‌اش با اطمینان با پدرش صحبت کند. در برخی زمان‌ها لازم است که پدر عذرخواهی و طلب بخشش کند؛ این‌کار به دختر احترام و عشق را می‌آموزد، همچنین سبب می‌شود رابطه لطمه خورده، دوباره بهبود پیدا کند.

همچنان که دختر در حال رشد است و وارد سال‌های نوجوانی می‌شود و سرشار از مسائل پیچیده می‌شود، پدر باید برای ساخت یک رابطه مورد اعتماد، با محبت و حمایت پدرانه تلاش کند. پدر باید دربار�� زندگی دختر که «می‌خواهد چه شخصیتی داشته باشد و می‌خواهد در آینده چطور باشد» با او صحبت کند. آستین می‌گوید: پدر باید با صرف نظر از این که دختر را درباره مسائل هورمونی‌اش آگاه کند، با او رابطه برقرار کند.

تاثیر پدر در تصویر ذهنی دختر از خودش

دخالت پدر در زندگی دخترش در افزایش اعتماد به نفس یک زن جوان موثر است. تشخیص مسائل مثبت و احساسات مشترک میان فرزند دختر و پدر می‌تواند به تصویر ذهنی دختر از خودش کمک کند و مانع از کاهش اعتماد به نفس او شود. تشویق کلامی به طور مداوم در زندگی، واکنش نشان دادن به احساسات او، وقت گذاشتن و گوش دادن به دختر و در نظر گرفتن استعداد‌ها و توانایی‌های او بسیار مهم است. دخالت مستقیم و تشویق پدر از ناامنی، ترسو بودن، کاهش اعتماد به نفس و ناتوانی در انجام کار‌ها در دختر می‌کاهد.

چگونه پدر می‌تواند در روابط دختر خود با دیگران تاثیرگذار باشد؟

دیدگاه دختر در رابطه با مردان دیگر، رابطه مستقیمی با نوع ارتباط دختر با پدرش دارد. امید هر پدر این است که دخترش رابطه صحیحی با مردان داشته باشد و از انحراف دور بماند. پدر باید کمک کند تا دخترش در درجه نخست رفتاری توام با عشق و احترام داشته باشد. آستین می‌گوید: پدر باید به زن به عنوان یک انسان احترام بگذارد نه به عنوان فرد مورد استفاده. دختر این رفتار پدر را خواهد دید و متوجه احترام او به زن خواهد شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه