امیدواری در شرایط سخت

امید داشتن در شرایط سخت

دوست داشته باشید یا نه، به هر حال موقعیت‌های سخت در زندگی‌مان وجود دارند. ممکن است کار‌‌تان را از دست بدهید یا مریض شوید. هر چه شود مهم این است که امید‌‌تان را از دست ندهید. شما باید امید داشته باشید تا بتوانید با مشکلات مقابله کنید؛ وگرنه مشکلات شما را پایین کشیده و غرق خواهند کرد؛ اگر منفی باشید، وارد یک چرخه باطل می‌شوید، به این شکل که منفی‌گرایی‌‌تان شرایط را از آنچه که هست بد‌تر می‌کند و همین باعث می‌شود شما نیز منفی‌تر بشوید.

اجازه ندهید چنین اتفاقی بیفتد؛ خود را برای رویارویی با سختی‌ها آماده کنید؛ در این صورت زمانی که مشکلات سر برسند، شما آماده‌اید.

در اینجا به شما می‌گوییم که چگونه در شرایط سخت امید‌‌تان را از دست ندهید و تمرین کنید تا احساس امیدواری فراموش تان نشود:

ایمان داشته باشید

بر اساس تجربیات، برای این‌که امید‌‌تان را از دست ندهید، باید ایمان داشته باشید. باید ایمان داشته باشید که همه چیز در انتها خوب خواهد شد.

اعتقاد داشته باشید که خدا زندگی‌تان را تحت کنترل دارد و هدف و برنامه خوبی برای شما دارد. مهم نیست که وضعیت چقدر بد به نظر می‌رسد؛ یاد بگیرید که به او اعتماد کنید، حتی اگر خودتان متوجه نشوید که خیلی از وقایع زندگی‌تان با چه حکمتی اتفاق افتاده‌اند. پس از مدتی همه چیز دوباره خوب خواهد شد؛ به شیوه‌ای که از قبل از آن اطلاع نداشته‌اید.

داشتن ایمان در شرایط سخت امری ضروری است. در واقع این مهم‌ترین اصل است و برای همین هم آن را در اولین مورد ذکر کرده‌ایم.

امید داشتن در شرایط سخت

«چرا» ی خود را به یاد داشته باشید

زمانی که در موقعیت سختی هستید، باید به یاد داشته باشید که کاری را که می‌کنید، چرا انجام می‌دهید؟ بعد از انجام این کار چه اتفاقی می‌افتد؟ به یاد داشتن «چرا» ی کار‌ها، شما را به یاد علتی می‌اندازد که برایش زحمت می‌کشید و شما را قوی‌تر می‌کند. برای نمونه اگر امتحانات سخت هستند، یاد‌‌تان باشد که هدف‌‌تان از این سختی کشیدن چیست؟ به دست آوردن مدرک، کار و درآمد بیشتر، ارتقاء رتبه اجتماعی و.... به یاد آوردن اینها شما را با انگیزه‌تر و قوی‌تر می‌کند و احساس امیدواری را دوباره در شما زنده می کند. در اینجا دو نکته وجود دارد که لازم به ذکر است:

  1. همیشه برای کارهایی که می‌کنید یک «چرا» داشته باشید و اگر چرایی برای انجام آن ندارید، پس آن کار را به کل انجام ندهید.
  2. همیشه «چرا» را در ذهن‌‌تان داشته باشید و آن را مرتب به خود یادآوری کنید و از آن چشم بر ندارید.

در اطراف مردم دلسوز و مشوق باشید

مقابله با مشکلات، سخت است اما مقابله کردن به تنهایی، از آن هم سخت‌تر است. شما به گروهی از افراد مثبت در اطراف‌‌تان نیاز دارید تا شما را پشتیبانی کنند. شما باید جزئی از یک جامعه شوید که در آن هر کدام یکدیگر را تشویق و حمایت می‌کنند. اگر چنین فردی را ندارید، توصیه می‌کنم یکی را پیدا کنید. تا زمانی که به آن نیاز پیدا کنید صبر نکنید، چون آن زمان دیگر دیرست. قبل از اینکه سختی‌ها از راه برسند، به چنین افرادی نیاز دارید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • امید داشتن در شرایط سخت
  • امید داشتن در شرایط سخت
  • امید داشتن در شرایط سخت
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه