افراد کم خون گل قاصدک مصرف کنند

افراد کم خون گل قاصدک مصرف کنند

فراد کم خون گل قاصدک مصرف کنند

قاصدک گیاهی چند ساله است این علف مزاحم دارای گل های زرد است. تقریبا همه قسمت های این گیاه مانند برگ، گل برگ و ریشه آن قابل مصرف است.

گل قاصدک سرشار از مواد مغذی مختلفی مانند فیبر غذایی، ویتامین A، بتاکاروتن،ویتامینC، کلسیم، پتاسیم و ویتامین Kاست که برای بدن مفید می باشد

خواص گل قاصدک

▪ مقدار مفید کلسیم موجود در آن برای رشد استخوان ها لازم است.

. این گل سرشار از آنتی اکسیدان مانند ویتامین C و Luteolin است که استخوان را در برابر آسیب محافظت می کند، سموم بدن و رادیکال های آزاد را دفع می کند و از ضعیف شدن استخوان جلوگیری می کند، علاوه بر آن با کمک به هضم غذا و تحریک کبد مانع ایجاد سنگ صفرا می شود.

▪ به عنوان ادرارآور طبیعی، سموم را از کلیه ها دفع می کند و مانع رشد میکروب ها می شود.

▪ ریشه این گیاه به طور طبیعی باکتری مفیدی به حساب می آید و به عملکرد باکتری های طبیعی موجود در دستگاه گوارشی کمک می کند

قاصدک منبع عالی بتا کاروتن است و به بدن در تولید ویتامین A کمک می کند.

▪ گل قاصدک حاوی مقدار زیادی پتاسیم است.

▪ از آن جا که منبع عالی آهن است از کم خونی جلوگیری می کند .

▪ گل قاصدک پوست را تمیز و به طور موثری آکنه را درمان می کند.مصرف روزی ۲ تا ۸ گرم ریشه گیاه ۴ تا ۱۰ گرم برگ خشک آن ۴ تا ۸ توصیه می شود.

قاصدک, خواص گل قاصدک,'گل قاصدک,خواص قاصدک,کم خونی,درمان کم خونی,بیماری کم خونی, آهن, بتا کاروتن, آنتی اکسیدان,کلسیم,ادرارآور طبیعی,پتاسیم,درمان آکنه,دارو های گیاهی,گیاهان گیاهی,دارو برای درمان بیماری قاصدک, خواص گل قاصدک,'گل قاصدک,خواص قاصدک,کم خونی,درمان ک�� خونی,بیماری کم خونی, آهن, بتا کاروتن, آنتی اکسیدان,کلسیم,ادرارآور طبیعی,پتاسیم,درمان آکنه,دارو های گیاهی,گیاهان گیاهی,دارو برای درمان بیماری
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه